Wyszukiwarka

Podsumowanie warsztatów wakacyjnych dla dzieci z Ukrainy

W dniach 18-29 lipca 2022 odbyły się warsztaty dla dzieci narodowości ukraińskiej, które przekroczyły granicę z Polską po 24 lutego 2022 roku. W warsztatach udział wzięło 20 dzieci.
Dzieci miały okazję spędzić ten czas na wspólnej zabawie i nauce korzystając z różnych atrakcji i zajęć tj. zawody sportowe, robienie slimów i własnych mydełek, kursie języka polskiego, a także uczestniczyć w licznych wycieczkach. Jedną z wycieczek był wyjazd na Szyndzielnię – na górę kolejką linową, a następnie pieszo szlakiem biegnącym do Szczyrku Biłej ciesząc oczy przepięknymi widokami. Kontynuując górskie wędrówki, z Żabnicy uczestnicy wyszli na Halę Boraczą, gdzie w nagrodę zjedli przepyszne jagodzianki.
Dzięki pięknej pogodzie i sprzyjającej aurze mogli popływać żaglówkami na Jeziorze Żywieckim oraz skorzystać z wodnych uciech na basenie MOSIR.
Ogromną atrakcją był wyjazd do parku trampolin Parabola w Czechowicach-Dziedzicach oraz Dream Parku w Ochabach. Szaleństwom na trampolinach, dmuchańcach, w parku linowym i autodromach nie było końca. Bardzo ciekawy był wyjazd do Kolejkowa w Gliwicach, gdzie dzieci mogły zobaczyć miniaturowe życie na wsi, w mieście czy w lesie, a także zobaczyć miniatury autentycznych budowli ze Śląska tj. dworzec kolejowy, ratusz, kamienice, kościół.
Odwiedzili ogród zoologiczny w Krakowie – niektórzy po raz pierwszy zobaczyli niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki, a w ostatnim dniu wybrali się do kina „Świt” na film pt. „Ron Usterka” z dubbingiem ukraińskim.
Wspólnie spędzone 10 dni z pewnością były czasem wyjątkowym, który mamy nadzieję pozostanie dzieciom na długo w pamięci.

Warsztaty były współfinansowane z budżetu Unii Europejskiej, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz budżetu Państwa.

przezroczysty