Wyszukiwarka

Wizyta w kopalni srebra w ramach projektu partnerskiego „Powiat bielski- Partnerstwo, Aktywizacja, Integracja. Edycja 2”

W ramach działań środowiskowych Ośrodek Pomocy Społecznej jako realizator projektu partnerskiego ”Powiat bielski- Partnerstwo, Aktywizacja, Integracja. Edycja 2” w dniu 06.08.2020 zorganizował wyjazd do Tarnowskich Gór.

Podczas wycieczki uczestnicy projektu, wraz z osobami z ich otoczenia, mieli możliwość zwiedzania Zabytkowej Kopalni Srebra. Obiekt ten jest wpisany na prestiżową Listę światowego dziedzictwa UNESCO.  Jest to jeden z najważniejszych obiektów turystycznych województwa śląskiego.

Podczas niezwykłej wędrówki pod ziemią na głębokości 40m, uczestnicy oglądali pochodzące z XVIII i XIX w. przodki górnicze, dawne stanowiska pracy oraz narzędzia, mogli się zapoznać z trudem pracy górniczej tych czasów.  Część trasy pokonywali w łódkach co było dodatkową atrakcją zwiedzania kopalni.

Na terenie kopalni znajduje się również Skansen Maszyn Parowych. Jest to bogata kolekcja maszyn parowych używanych w dawnym przemyśle. Przykopalniany skansen nawiązuje do historii tarnogórskiego górnictwa.

W czasie wyjazdu dla wszystkich uczestników  oprócz biletów wstępu zapewniono obiad w restauracji.

 

  

Wielkość czcionki