Wyszukiwarka

Trwają zapisy do Dziennego Domu Opieki Medycznej dla osób 60+ w Pszczynie

Pszczyński Dzi­en­ny Dom Opieki Medy­cznej dla osób po 60 roku życia, rozpoczął rekru­tację do placówki zna­j­du­jącej się w budynku Szpi­tala Powia­towego w Pszczynie przy ul. dr. Witolda Antesa 11.
Program dedykowany jest mieszkańcom powiatu pszczyńskiego, bieruńsko-lędzińskiego, gm. Czechowice-Dziedzice, m. Tychy, m. Bielsko-Biała i jest całkowicie BEZPŁATNY.
Uczestnik projektu otrzyma całodzienną opiekę wykwalifikowanej kadry medycznej (od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00), dostosowane do indywidualnych potrzeb zajęcia rehabilitacyjne, terapeutyczne, wyżywienie oraz towarzystwo osób w tym samym wieku.
Specjalnie na potrzeby pomocy seniorom w Szpitalu zostało wyremontowane jedno skrzydło budynku stwarzając warunki zbliżone do domowych. Zakupione zostały nowe meble i sprzęt rehabilitacyjny.
Czas pobytu w Dziennym Domu Opieki Medycznej określa zespół terapeutyczny na etapie przyjęcia i trwa od 30 do 120 dni w zależności od stanu zdrowia seniora.
Dla osób, które przebyły COVID-19 przygotowany jest specjalistyczny program rehabilitacyjny. Program ten ma na celu zniwelowanie pochorobowych powikłań, często związanych ze zmniejszeniem wydolności oddechowej oraz ogólnym osłabieniem organizmu.

Jeśli więc jesteś seniorem powyżej 60 roku życia, a Twój stan zdrowia wymaga wzmożonej opieki lub rehabilitacji medycznej, zachęcamy do zgłoszenia się i udziału w projekcie.

WIĘCEJ INFORMACJI
www.szpital.pszczyna.pl (zakładka DDOM)
tel: 032 214 83 00 wew. 216
(od poniedziałku do piątku, godz. 9.00 – 11.00)
e-mail: ddom@szpital.pszczyna.pl

Wielkość czcionki